These area students earned degrees from UW-Whitewater in the spring 2020 semester:

Albany—Emalee Fry, Bachelor of Science in Education; and Kyle Hulbert, Associate of Arts and Sciences, cum laude.

Beloit—Austin Beaumont, Associate of Arts and Sciences; Christine Brasic, Bachelor of Science, summa cum laude; Laura Brenum, Bachelor of Science; Ansley Burnett, Associate of Arts and Sciences; Angelica Chapman-Sykes, Bachelor of Science; Juan Chavez, Associate of Arts and Sciences; Kathryn Clark, Associate of Arts and Sciences; Katrin Crall, Bachelor of Science; Forrest Dassow, Associate of Arts and Sciences; Irvin De La Torre, Associate of Arts and Sciences; Sarah Deegan, Bachelor of Science; Brenden Deremo, Bachelor of Arts; Zachary Draeving, Associate of Arts and Sciences; Justin Eggers, Bachelor of Business Administration, magna cum laude; Haley Freitag, Associate of Arts and Sciences; Artasia Gill, Associate of Arts and Sciences; Noah Halferty, Associate of Arts and Sciences; Reyann Harris, Associate of Arts and Sciences; Aislan Hartgraves, Bachelor of Arts; Elizabeth Irving, Associate of Arts and Sciences; Kaileb Klossner, Associate of Arts and Sciences; Tanya Lamb, Associate of Arts and Sciences; Emily Ozolins, Associate of Arts and Sciences; Angela Peiffer, Associate of Arts and Sciences; Brandon Perez, Associate of Arts and Sciences; Frank Prinner, Bachelor of Science; Marie Puckett, Associate of Arts and Sciences; Liz Santacruz, Associate of Arts and Sciences; Ashley Schanmier, Bachelor of Science in sociology, cum laude; Lizbeth Solorzano, Associate of Arts and Sciences; Jordan Stoecklin, Bachelor of Arts, cum laude; Sierra Thiering, Associate of Arts and Sciences; Nea Thompson, Associate of Arts and Sciences; Dakota Vaughn, Associate of Arts and Sciences; Ray Watkins, Associate of Arts and Sciences; and Trinity Wilson, Associate of Arts and Sciences.

Brodhead—Alison Clark, Master of Science in Education.

Clinton—William Churchill, Bachelor of Arts; Noah Feggestad, Associate of Arts and Sciences; Alec Mabie, Bachelor of Science in Education; Baylee Phifer Magee, Bachelor of Arts, summa cum laude; Brendon Piccione, Associate of Arts and Sciences; Carli Pope, Bachelor of Arts; and Buddy Wehrwein, Bachelor of Business Administration, magna cum laude.

Delavan—Joseph Ambrose, Master of Business Administration; Adam Drefs, Bachelor of Music, magna cum laude; Carlos Gomez, Bachelor of Business Administration; Heidi Jaramillo, Associate of Arts and Sciences; Anya Jeninga, Bachelor of Science, cum laude; Gabrielle Montana, Master of Science; Uriel Reyes, Bachelor of Arts; Scott Ruplinger, Master of Business Administration; Racquelle Simons, Bachelor of Business Administration; Andres Vasquez, Associate of Arts and Sciences; Mia Villarreal, Bachelor of Arts; and Joanna Vuelvas, Bachelor of Science.

East Troy—Bailey Balcerowski, Bachelor of Business Administration; Brooke Bartlett, Bachelor of Business Administration; Amanda Bustillos, Bachelor of Business Administration, cum laude; Nicole Densmore, Bachelor of Science; Caitlin Hoye, Bachelor of Science in Education; Renee Julga, Bachelor of Science; Kelley Kuchta, Bachelor of Science in Education; and Mitchell Strom, Bachelor of Music, cum laude.

Edgerton—Brittany Cross, Master of Science; David Kim, Bachelor of Arts; Tasha Larson, Master of Science in Education; Jessica Petersen, Associate of Arts and Sciences; Hailey Voss, Bachelor of Science; Abigail Wilkinson, Bachelor of Science; Hallee Wilson, Bachelor of Science; Max Ylvisaker, Associate of Arts and Sciences; and Emily Zeimet, Master of Science.

Elkhorn—Rebecca Blom, Master of Science in Education; Cody Conrad, Bachelor of Business Administration, cum laude; Carley Fettig, Bachelor of Science; Abbie Kolacke, Bachelor of Business Administration; Kelly Krober, Master of Science in Education; Adam Ledger, Bachelor of Science, magna cum laude; Matt Nelson, Bachelor of Science in Education, cum laude; Cassandra Reesman, Bachelor of Science in Education, cum laude; John Reiff, Bachelor of Business Administration; Amy Schneider, Bachelor of Science, magna cum laude; Brandon Smith, Bachelor of Business Administration, summa cum laude; Gabbie Trewyn, Bachelor of Science in Education; Keely Ward, Bachelor of Science in Education, summa cum laude; and Daniel Wester, Bachelor of Arts.

Evansville—Dayne Acker, Associate of Arts and Sciences; Jonathan Allen, Bachelor of Arts; Jorie Andrew, Bachelor of Business Administration; Joshua Guzman, Associate of Arts and Sciences; Hunter Rigg, Bachelor of Science; and Nathaniel Rudser, Associate of Arts and Sciences.

Genoa City—William Hoerth, Master of Business Administration; and Gavin Robistow, Associate of Arts and Sciences.

Janesville—Austin Affolter, Bachelor of Business Administration; Yvette Arenas, Bachelor of Science, magna cum laude; Alexandra Armstrong, Bachelor of Science; Shari Arndt, Bachelor of Business Administration, cum laude; Aaron Athmann, Bachelor of Business Administration, magna cum laude; Katelyn Bailey, Bachelor of Arts; Grace Barker, Master of Professional Accountancy; Emily Barrett, Bachelor of Business Administration; Jack Barrette, Associate of Arts and Sciences; Sarah Beckum, Associate of Arts and Sciences; Jennah Benson, Master of Science; Heather Bentzen, Bachelor of Arts; Kendal Bladorn, Bachelor of Science; Kim Bly, Bachelor of Science; Robert Boden, Associate of Arts and Sciences; Aaron Broadwater, Master of Business Administration; Cameron Brooks, Bachelor of Science; Ian Brown, Bachelor of Business Administration, summa cum laude; Ana Burns-Dwyer, Associate of Arts and Sciences; Sam Carlson, Bachelor of Business Administration; Ashley Case, Bachelor of Science in Education; Tracy Case, Master of Science in Education; Peytton Cass, Associate of Arts and Sciences; Dean Cerro, Associate of Arts and Sciences; Victoria Cook, Associate of Arts and Sciences; Cora Creighton, Associate of Arts and Sciences; Jailynn Deanda, Associate of Arts and Sciences; Ramit Dhami, Bachelor of Science; Kaleb Dix, Associate of Arts and Sciences; Amanda Dunlavy, Associate of Arts and Sciences; Angelica Dykstra, Bachelor of Science, magna cum laude; Lina Emini, Associate of Arts and Sciences; Dan Fasko, Master of Science; Michael Feirn, Associate of Arts and Sciences; Jeremiah Florin, Bachelor of Business Administration; Nicole Foster, Bachelor of Science; Yoshi Fukushima, Bachelor of Business Administration; Riston Furseth; Master of Science; Hannah George, Associate of Arts and Sciences; Savannah Goicoechea, Associate of Arts and Sciences; Lauren Hanus, Bachelor of Science in Education, magna cum laude; Jerra Harvey, Associate of Arts and Sciences; Joshua Helmeid, Bachelor of Science in Education; Jacob Heinen, Bachelor of Science; Heidi Hogans, Associate of Arts and Sciences; Aaron Jach, Master of Business Administration; Allison Johnson, Bachelor of Science, magna cum laude; Hunter Kafka, Associate of Arts and Sciences; Matthew Kaminski; Bachelor of Science; Chad Kauffman, Bachelor of Business Administration, magna cum laude; Samia Khan, Master of Science; Joy Kirchhoff, Associate of Arts and Sciences; Vanessa Krull, Bachelor of Science in Education, summa cum laude; Adam Luiting, Bachelor of Business Administration, cum laude; Natalee Lynd, Associate of Arts and Sciences; Abigail Lynes, Associate of Arts and Sciences; Brock Mackinnis, Associate of Arts and Sciences; Stephanie Madura, Bachelor of Arts; Olivia Martin, Bachelor of Science in Education; Kim McGuire, Bachelor of Science, cum laude; Megan McGuire, Bachelor of Business Administration, cum laude; Kaitlin Meinders, Bachelor of Science in Education, magna cum laude; Morgan Meinders, Bachelor of Business Administration; Austin Minott, Bachelor of Science in Education; Alayna Mitchell, Bachelor of Business Administration, summa cum laude; Avery Morris, Bachelor of Arts, magna cum laude; Grant Mosley, Associate of Arts and Sciences; Kari Moyer, Bachelor of Arts; Hattie Mueller, Bachelor of Business Administration, cum laude; Haley Nielsen, Bachelor of Science in Education, cum laude; Harley Nielsen, Bachelor of Science; Chase Nyborg, Bachelor of Business Administration; Maryna Oliinyk, Associate of Arts and Sciences; Benjamin Olvera, Associate of Arts and Sciences; Sammy Olvera, Associate of Arts and Sciences; Isaac Ottesen, Associate of Arts and Sciences; Brett Pass, Bachelor of Business Administration; Malik Person, Associate of Arts and Sciences; Jack Pettey, Associate of Arts and Sciences; Cynthia Phillips, Associate of Arts and Sciences; Jared Quinn, Associate of Arts and Sciences; Gaspar Ramirez, Associate of Arts and Sciences; Tania Ramos-Bueso, Bachelor of Science; Evan Reilly, Bachelor of Science, summa cum laude; Jordan Rick, Bachelor of Science; Melissa Riggs, Master of Science in Education; Katie Roach, Bachelor of Business Administration; Jessica Rossignol, Bachelor of Business Administration, magna cum laude; Kelly Routt, Master of Business Administration; Hannah Salinas, Associate of Arts and Sciences; Patricia Samara, Bachelor of Business Administration; Soany Sanchez, Associate of Arts and Sciences; Allona Sandiego, Bachelor of Science; Lex Schuhmacher, Associate of Arts and Sciences, cum laude; Nolan Shea, Bachelor of Arts; Brody Skaleski, Associate of Arts and Sciences; JoEllen Slatter, Bachelor of Arts; Audra Sonntag, Bachelor of Business Administration, summa cum laude; Aubrey Starr, Bachelor of Science, cum laude; Shannon Stearns, Associate of Arts and Sciences; Ally Steinke, Associate of Arts and Sciences; Faith Stephens, Associate of Arts and Sciences; Nick Swanson, Bachelor of Science; Evan Thompson, Master of Science; Jacob Toberman, Bachelor of Science; Brady Trapp, Bachelor of Business Administration, magna cum laude; Cole Tschetter, Associate of Arts and Sciences; Lindsey Vegter, Bachelor of Business Administration, magna cum laude; Alyssa Vitale, Associate of Arts and Sciences; Jeffrey Waite, Bachelor of Science, summa cum laude; Grant Ward, Master of Science in Education; Taylor Warrenburg, Master of Science in Education; Thomas White, Bachelor of Science; Aeriel Williams, Bachelor of Science; Lukas Willner, Bachelor of Science; Spencer Wimmer, Bachelor of Arts, magna cum laude; and Amber Wroblewski, Master of Science.

Lake Geneva—Mitchell Dunaj, Bachelor of Business Administration, cum laude; Maddie Haltli, Bachelor of Science, magna cum laude; Alannah Haworth, Bachelor of Business Administration, cum laude; Camden Horner, Bachelor of Science in Education; Kiley Johnson, Bachelor of Science; Claudia Kasperek, Bachelor of Business Administration, cum laude; Colin Lee, Associate of Arts and Sciences; Kiley Lofy, Bachelor of Science; and Jess Smith, Associate of Arts and Sciences.

Milton—Andrew Braun, Bachelor of Science, cum laude; Alexander Burns, Bachelor of Arts; Rachel Butterfield, Bachelor of Arts, summa cum laude; Bruce Campbell, Bachelor of Business Administration, summa cum laude; Carolyn Ellefson, Associate of Arts and Sciences; Becca Fish, Bachelor of Arts, magna cum laude; Brandon Huberd, Associate of Arts and Sciences; Jonathon Jennings, Bachelor of Science, magna cum laude; Riley Jensen, Bachelor of Business Administration; Laitham Johnson, Bachelor of Business Administration, magna cum laude; Courtney Jones, Bachelor of Science in Education; Nick Kwarciany, Bachelor of Business Administration, magna cum laude; Aaron LaPointe, Master of Business Administration; Travis Larson, Associate of Arts and Sciences; Bruce Moore, Associate of Arts and Sciences; Bianca Olson, Bachelor of Science; Hollie Peters, Associate of Arts; Megan Radtke, Associate of Arts and Sciences; Jessica Severance, Bachelor of Science in Education, magna cum laude; Jim Sherman, Master of Business Administration; Bradford Smith, Master of Science; Joseph Smith, Bachelor of Business Administration, cum laude; Stephanie Stair, Master of Science; Calahan Steed, Bachelor of Arts; Kathryn Swanson, Bachelor of Arts, magna cum laude; Carly White, Bachelor of Science; and Benjamin Wolfe, Bachelor of Business Administration.

Monroe—Gavin Baade, Bachelor of Science in Education; Ashley Curtis, Bachelor of Business Administration; Dominick Curtiss, Bachelor of Business Administration, magna cum laude; Ryan Deal, Associate of Arts and Sciences; Leah Dietmeier, Master of Business Administration; Kahlen Friske, Bachelor of Science, magna cum laude; Bradley Grebner, Bachelor of Business Administration; Celia Kline, Bachelor of Business Administration; Mackenzee Menehan, Associate of Arts and Sciences; Kelsi Mueller, Associate of Arts and Sciences; Olivia Pence, Bachelor of Arts; and Kaitlyn Wardlow, Bachelor of Science in Education.

Orfordville—Ethan Hammill, Bachelor of Business Administration; Victoria Heath, Master of Social Work; Jake Pickel, Bachelor of Business Administration, magna cum laude; and Shannon Provo, Associate of Arts and Sciences.

Sharon—Mari Hubanks, Bachelor of Science.

Walworth—Jessica Clary, Bachelor of Arts, magna cum laude; Morgan Hoey, Bachelor of Science in Education; and Brittany Johnson, Bachelor of Business Administration.

Whitewater—Patrice Achu, Master of Business Administration; Nicholas Andersen, Bachelor of Science; Kara Bennett, Bachelor of Business Administration, cum laude; Gracie Blechl, Bachelor of Arts, cum laude; Grace Buendia, Bachelor of Arts; Ashley Bueschel, Bachelor of Business Administration; Alexis Butry, Bachelor of Arts; Katy Carlson, Bachelor of Science; Sandra Cohen, Master of Science in Education; Anthony DeRose, Bachelor of Science, magna cum laude; Courtney Decker, Bachelor of Science in Education; Harrison Dilts, Bachelor of Arts, cum laude; Travis Dring, Bachelor of Science; Jamison DuClos, Bachelor of Business Administration, cum laude; Brandy Eason, Bachelor of Science; Adrienne Elvord, Bachelor of Science; Nancy Espana, Associate of Arts and Sciences; Nathan Feeney, Bachelor of Science in Education, summa cum laude; Beatrice Fongang Maimouna, Bachelor of Arts; Breanna Fossum, Bachelor of Arts; Andrea Fox, Bachelor of Science in Education, magna cum laude; MacKenzie Freeman, Bachelor of Arts, cum laude; Carlie Gard, Bachelor of Arts; Jessica Gardner-Rodriguez, Bachelor of Science, summa cum laude; Bayly Grosskopf, Master of Science in Education; Margaret Harms, Bachelor of Music; Zachary Hasselberger, Bachelor of Science; Ryan Hassett, Master of Science in Education; Tyler Hill, Bachelor of Business Administration, magna cum laude; Jacob Hollenbeck, Bachelor of Business Administration, magna cum laude; Mariah Hummer, Bachelor of Science; Kayla Johnson, Bachelor of Arts; Matthew Lahti, Bachelor of Science; Tou Lee, Bachelor of Business Administration; Elizabeth Liska, Bachelor of Arts, summa cum laude; Peter Lowney, Bachelor of Business Administration; Christina Malone, Master of Science; Kelly Mandry, Bachelor of Business Administration, cum laude; Ethan Maurice, Bachelor of Arts; Stephanie Mepham, Bachelor of Arts; Ashlin Meyer, Bachelor of Science; Sean Murphy, Bachelor of Business Administration, cum laude; Brion Nash, Bachelor of Arts; Christian O’Donnell, Bachelor of Science in Education; Cody Olson, Bachelor of Business Administration; Lindsey Persinger, Bachelor of Science in Education, cum laude; Dominic Pickart, Associate of Arts and Sciences; Brianna Pope, Bachelor of Science, magna cum laude; Daniela Porras Serna, Bachelor of Science in Education, summa cum laude; Kylie Puttkamer, Bachelor of Arts; Olivia Rasmussen, Bachelor of Science in Education; Michael Rogers, Bachelor of Science, summa cum laude; Brett Saley, Bachelor of Science; Darius Sanders, Bachelor of Music; Bo Sheffield, Bachelor of Business Administration; Zack Shortess, Master of Business Administration; LeRacha Simon, Master of Science in Education; Olimpia Soto, Bachelor of Business Administration, magna cum laude; Nathaniel Spahn, Bachelor of Science; David Stearns, Bachelor of Fine Arts; Jacob Stricker, Bachelor of Science, cum laude; Emily Stroh, Bachelor of Arts; Autumn Tracy, Bachelor of Science, summa cum laude; Chase Trickey, Bachelor of Science, magna cum laude; Hannah Tuinstra, Bachelor of Science, magna cum laude; Zurishaddai Vazquez, Bachelor of Arts; Hogan Veserat, Bachelor of Business Administration, cum laude; Mkami Wambura, Bachelor of Science; Megan Wicke, Bachelor of Business Administration, summa cum laude; Rebecca Wilber, Bachelor of Science in Education, magna cum laude; Casey Wilson, Bachelor of Science; Gwenna Yakes, Bachelor of Arts; and Nicole Zajakowski, Bachelor of Business Administration.

Williams Bay—Robert Sheets, Bachelor of Science in Education.

0
0
0
0
0