These area students were named to the UW-Madison dean’s list for the fall 2019 semester:

Albany—Sydnee Woyak.

Beloit—Grace Bond, Leah Corey, Alexander Cottrell, Chloe Day, Marty Forbeck, Treyton Freeman, Samantha Grahn, Elena Haasl, Ashley Himmelmann, Hannah Kennedy, Alexandra Larson-Osborne, Jordan Mickey, Nicholas Olszewski, Nishani Patel, Jack Pokorney, Amber Rollette, Jaelyn Rudolph, Ellie Sedivy, Emily Smith, Shane Swing, Jacob Taylor and Noah Taylor.

Brodhead—Rachel Nagel, Wyatt Visger, Vanessa Weeden and Evan Willing.

Darien—Kassie Lukowski.

Delavan—Timothy Clark, Madeleine Freitag, Seth Grabow, Kora Zoe Quinn, Eleanor Rauh, Charles Saunders and Ryan Severson.

East Troy—Lilium Haskins, Lauren Hunter, Mikayla Lamping, Cole Marcinkevic, Sydney Probst, Erin Rice and Sophia Webber.

Edgerton—Ryan Almizyed, Olivia Bratzke, Ansel Chesney, Emma Fox, Madalyn Laskowski, Allie Lawrence, Maggie Lawrence, Ryan Lopez, Molly McNett, Emily Mogden, Ethan Richardson and Danny Zeimet.

Elkhorn—Haley Annes, Sarah Broga, Russell Cooper, Leo Ehlen, Cade Fink, Grace Franz, Alexandria Gonzales, Cameron Jacobson, Kathryn Kopplin, Hayley Mogensen, Samantha Mudlaff, Isaac Myers, Adam Prince, Logan Radlein, Caroline Roberts, Allison Schopf, Leesa Sesing, Mike Spreitzer, Samuel Stebnitz, Natasha Virrueta, Reina Werth and Jennifer Zinniker.

Evansville—Noah Brown, David Brumbaugh, Aidan Connolly, Jason Doudlah, Amanda Halzel, Brittany Johnson, Zachary Kumm, Madison Leggett, Stephen McManus, Kayli Mikkelson, Stephanie Moran, Lindsey Oberdorf, Benjamin Ross, Noah Smith, Sydney Stoker, Dane Trustem and Zachary Wille.

Fontana—Margaret Daleen, Jack Heidenreich, Alex Laing, Lauren Lindner, Millie Rolander, Eric Schirtzinger, Ian Schirtzinger and Eric Wruk.

Footville—Charlotte Brehm.

Genoa City—Sam Ahler, Sara Fejes and John Miskella.

Janesville—Ciera Ballmer, Hayley Barwick, Jenna Broege, Tina Chen, Katie Chesebro, Grace Clasen, Kyle Clement, Carissa Clerkin, Alexander Condon, Zach Cresswell, Connor Cropp, Sydnye Demas, Bailey Demler, Zach Gestrich, Mariah Haase, Mark Hanley, Sean Harvatine, Michael Henry, Emily Hines, Mark Jahnke, Rachel Kas, Samantha Kaveggia, Hannah Jane Kellogg, Madelynn Knilans, Jack Kotz, Sierra Lopez, Gabriela Loveland, Sara Malmanger, Sarah Marshall, Evan Metz, Riley Meyer, Andrew Meyers, Jason Mumm, Alexis Olson, Mackenzie Petranek, Emma Powers, Bryce Retzlaff, Nicholas Richards, David Riser, Taryn Rowley, Bruna Rubini, Samuel Smith, Lauren Streets, Alfonso Tello, Paige Van Wart, Emily Wangerin, Grace Williams, Megumi Wolf and Liesl Yerke.

Lake Geneva—Simon Brzinski, Xinying Chen, Giovanna Danna, Natalie Dulaney, Edward Dunn, Brennan Flaherty, Megan Gibbs, Carson Gundlach, Sarah Kelly, Molly McEneany, Rebecca Murray, Katherine Porubcan, Monica Starck, Dana Stumpfoll and Alexander Zilly.

Milton—Nicole Fons, Holly Gunnink, Jake Hermanson, Evan Jensen, Grant Kosharek, Marcella Mitchell, Kathryn Ploszaj, Olivia Rigg, Nathanael Rolsma, Catherine Vickerman and Luke Wheeler.

Pell Lake—Michael Peter.

Sharon—Gunnar Smith.

Walworth—Viridiana Carreno, Christine Schlabach and Dana Sorensen.

Whitewater—Jesenia Cuevas, James Dedrick, Jarden Henneman, Alan Jaime, Meghan Kehoe, Nick Kuzoff, Rebecca Littlefield and Jan Maroske.

Williams Bay—Joscelin Comiskey, Benjamin Dellheim and Bethany Foulkes.

1
0
0
0
0