Janesville48.2°

Latest scores

Print Print
January 8, 2010

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL


RESULTS/GAMES THURSDAY


SOUTHERN LAKES


Westosha Central at Elkhorn, ppd. to Jan. 22


Lake Geneva Badger at Delavan-Darien, ppd. to Jan. 18


Waterford at Burlington, ppd., TBA


Union Grove at Wilmot, ppd. to Feb. 8


TRAILWAYS SOUTH


Deerfield at Williams Bay, ppd., TBA


Johnson Creek at Fall River, ppd., TBA


Dodgeland at Rio, ppd. to Jan. 9, 2:30 p.m.


Hustisford at Madison Abundant Life, ppd., TBA


SIX RIVERS EAST


Monticello at Albany, ppd. to Jan. 18


Juda at Argyle, ppd. to Jan. 18


Pecatonica at South Wayne Black Hawk, ppd., TBA


CAPITOL


Nonconference Crossover


Watertown Luther Prep 72, Marshall 40


Lakeside Lutheran at Belleville, ppd. to Jan. 23


Lake Mills at Wisconsin Heights, ppd. to Feb. 20, 3 p.m.


Columbus at Waterloo, ppd., TBA


Poynette at New Glarus, ppd., TBA


Lodi at Cambridge, ppd to Feb. 1


NONCONFERENDE


Darlington at Monroe, ppd to Feb. 22


Westfield at Monona Grove, ppd. to Jan. 12


Madison La Follette at Bartlett (Ill.), 7:00


OTHERS


Algoma 59, Sevastopol 27


Bonduel 61, Iola-Scandinavia 58, OT


Cochrane-Fountain City 60, Independence 41


Drummond 52, Bayfield 23


Eleva-Strum 56, Gilmanton 50, OT


Gresham 36, Tigerton 33, OT


Hurley 92, Butternut 36


Manitowoc Lutheran 50, Chilton 42


Manitowoc Roncalli 70, Brillion 60


Marinette 66, Crivitz 43


Onalaska 62, Sparta 37


Racine Lutheran 45, Racine St. Catherine’s 41


Seymour 42, New London 39


Superior 75, Duluth East, Minn. 63


Whitehall 78, Alma Center Lincoln 33


Winter 67, Bruce 59


Wrightstown 96, Hilbert 46


HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL


RESULTS/GAMES THURSDAY


BIG EIGHT


Sun Prairie 50, Madison West 47


ROCK VALEY


(7:15 starting times)


Jefferson at Orfordville Parkview, ppd. to Feb. 1


Whitewater at Brodhead, ppd. to Feb. 1


McFarland at Walworth Big Foot, ppd. to Feb . 15


Edgerton at Palmyra-Eagle, ppd. to Feb. 1


East Troy at Beloit Turner, ppd. to Jan. 18


Evansville at Clinton, ppd. to Feb. 1


OTHERS


Durand 43, Osceola 28


Altoona 62, Gilman 23


Ashwaubenon 54, Green Bay Southwest 39


Augusta 54, Granton 18


Bruce/Weyerhaeuser 59, Winter 45


Chippewa Falls 44, New Richmond 34


Clayton 56, Shell Lake 28


Clear Lake 48, Prairie Farm 40


Crandon 51, Elcho 22


Eau Claire North 47, Hudson 30


Fond du Lac Springs 51, North Fond du Lac 42


Goodman/Pembine 33, Phelps 32


Hayward 64, Bloomer 42


Ladysmith 53, Barron 41


Laona 43, Florence 34


Little Chute 59, Fox Valley Lutheran 48


Maple Northwestern 61, Cumberland 40


Marathon 68, Abbotsford 40


Marion 50, Almond-Bancroft 36


Northland Lutheran 55, Wisconsin Valley Lutheran 29


Osseo-Fairchild 51, Eau Claire Regis 48


Owen-Withee 53, Greenwood 36


Pulaski 60, Bay Port 29


Rosholt 48, Wild Rose 37


Sparta 52, Onalaska 29


Spooner 57, Chetek 38


Stanley-Boyd 49, Cadott 28


Thorp 55, Chippewa Falls McDonell 39


Turtle Lake 52, Cameron 50, OT


Wabeno 43, Three Lakes 34


Weyauwega-Fremont 67, Shiocton 24


Wittenberg-Birnamwood 74, Stevens Point Pacelli 24


HIGH SCHOOL BOYS HOCKEY


RESULTS THURSDAY


BIG EIGHT


Janesville 8, Madison Memorial 1


OTHERS


Altoona 3, Barron 2


Antigo 8, Medford 2


Eau Claire Memorial 6, Eau Claire North 0


Hudson 4, Chippewa Falls 2


Menomonie 5, Rice Lake 2


Neenah/Hortonville 6, Oshkosh North 4


Somerset 5, Baldwin-Woodville 2


Sparta 6, Black River Falls 3


Superior 3, Duluth Central, Minn. 2


Tomah 8, La Crescent, Minn. 1


Wausau East 2, Rhinelander 0


Wausau West 6, Marshfield 0


West De Pere/De Pere 6, Kingsford, Mich. 3


HIGH SCHOOL GIRLS HOCKEY


RESULT THURSDAY


Rock County Fury 3, Stoughton 2



Print Print