Janesville63.9°

Latest scores, postponements

Print Print
February 10, 2010

HIGH SCHOOL BOYS BASKETBALL


RESULTS TUESDAY


BIG EIGHT


Sun Prairie at Janesville Parker, ppd. to tonight


Janesville Craig at Middleton, ppd. to tonight


Madison West at Beloit Memorial, ppd. to tonight


Madison Memorial 80, Madison La Follette 55


Verona 52, Madison East 49


SOUTHERN LAKES


Westosha Central at Waterford, ppd.


TRAILWAYS SOUTH


Williams Bay at Deerfield, ppd. to Feb. 22


Rio at Dodgeland, ppd. to Feb. 15


Fall River at Johnson Creek, ppd. to Feb. 13, 4:30 p.m.


Madison Abundant Life at Hustisford, ppd, TBA


CAPITOL


North


Lakeside Lutheran at Lake Mills, ppd. to Feb. 20


Poynette at Lodi, ppd to Feb. 16


Columbus at Watertown Luther Prep, ppd.


South


Cambridge 56, Marshall 54


Belleville at Waterloo, ppd. to Feb. 26


New Glarus at Wisconsin Heights, ppd. to Feb. 11


SIX RIVERS EAST


Albany at Monticello, ppd. to Feb. 15


Argyle at Juda, ppd. to Feb. 19


South Wayne Black Hawk at Pecatonica, ppd. to Feb. 20


NONCONFERENCE


Delavan-Darien at Milton, ppd. to Feb. 22


East Troy at Burlington Central, ppd. to Feb. 13


Jefferson at Elkhorn, ppd to Feb. 12


Portage at McFarland, ppd. to Feb. 13, 3:30 p.m.


River Valley at Mount Horeb, ppd., TBA


Mauston at Reedsburg, ppd.


Dodgeville at Barneveld


Union Grove at Shoreland Lutheran, ppd. to Feb 15


Dodgeville vs. Barneveld, ppd.


OTHERS


Abbotsford 86, Marathon 40


Alma/Pepin 58, Independence 31


Amery 35, Durand 32


Antigo 79, Lakeland 39


Baldwin-Woodville 41, New Richmond 40


Bay Port 50, Wausau East 37


Bessemer, Mich. 68, Mercer 58


Blair-Taylor 50, Eleva-Strum 27


Bowler 49, White Lake 25


Chippewa Falls 53, La Crosse Central 50


Cornell 69, Lac Courte Oreilles 40


Cumberland 57, Cameron 51


Eau Claire Immanuel Lutheran 57, Alma Center Lincoln 34


Eau Claire North 47, Wisconsin Rapids 41


Fall Creek 57, Bloomer 45


Florence 63, Crandon 57


Gibraltar 71, Sturgeon Bay 60


Green Bay NEW Lutheran 83, Oconto 71


Hayward 48, Chequamegon 42


La Crosse Aquinas 47, Sparta 42


Laona 76, Elcho 14


Medford 58, Mosinee 49


Merrill 47, Schofield D.C. Everest 42


Neillsville 47, Barron 46


New Lisbon 63, Brookwood 53


Niagara 63, St. Thomas Aquinas 60


Northland Lutheran 64, Granton 37


Northland Pines 40, Tomahawk 30


Osceola 63, Prescott 42


Pembine 57, Wabeno 48


Peshtigo 55, Lena 42


Port Edwards 59, Gresham 35


Prentice 77, Butternut 30


Pulaski 41, Wausau West 27


Rib Lake 62, Spencer 44


Rosholt 69, Tigerton 26


Southern Door 60, Sevastopol 53, OT


Spooner 57, Ashland 55


Stevens Point 62, Green Bay West 18


Superior 66, Menomonie 36


Suring 63, Wausaukee 39


Turtle Lake 62, Frederic 53


Webster 53, Minong Northwood 28


Westby 76, Onalaska Luther 57


Whitehall 80, Melrose-Mindoro 39


Wisconsin Valley Lutheran 57, Athens 49


HIGH SCHOOL GIRLS BASKETBALL


RESULTS TUESDAY


ROCK VALLEY


(7:15 starting times)


North


Edgerton 58, Whitewater 40


McFarland at Evansville, ppd. to Feb. 20


Jefferson at East Troy, ppd. to Feb. 15


South


Clinton at Orfordville Parkview, ppd. to Feb. 15


Walworth Big Foot at Brodhead, ppd. to March 1


Turner at Palmyra-Eagle, ppd. to Feb. 20


ONCONFERENCE


(7:30 unless indicated)


Watertown Luther Prep 59, Marshall 49


Delavan-Darien at Stoughton, ppd. to Feb. 20, 2:30 p.m.


Fort Atkinson at Lake Geneva Badger, ppd. to Feb. 15


Waunakee at Monroe, ppd. to Feb. 15


Oregon at Madison West, ppd. to Feb. 18


Lakeside Lutheran at Belleville, ppd. to March 1


Waterford at Kenosha Tremper, ppd. to Feb. 16


Waukesha West at Burlington, Feb. 15


Dodgeland at Green Lake, ppd. to Feb. 22


OTHERS


Altoona 50, Thorp 25


Antigo 38, Lakeland 22


Appleton East 35, Oshkosh West 34


Appleton West 59, Menasha 53


Ashland 57, Duluth Denfeld, Minn. 39


Auburndale 37, Edgar 32


Boyceville 48, Plum City 20


Chippewa Falls 47, La Crosse Central 35


Clear Lake 49, Prairie Farm 39


Cornell 59, Lac Courte Oreilles 39


Elk Mound 54, Elmwood 32


Fall Creek 74, Chippewa Falls McDonell 36


Freedom 54, Appleton Xavier 29


Gilman 46, Stanley-Boyd 31


Glenwood City 38, Spring Valley 31


Green Bay Notre Dame 57, Green Bay West 20


Greenwood 63, Augusta 29


Gresham 42, Port Edwards 38


Hurley 82, Bessemer, Mich. 34


La Farge 47, Wonewoc-Center 36


Luck 50, St. Croix Falls 33


Maple Northwestern 44, Rice Lake 35


Marathon 47, Stratford 29


Marinette 58, Peshtigo 46


Medford 53, Mosinee 42


Minong Northwood 68, Webster 42


Mondovi 52, St. Croix Central 36


Neenah 29, Kimberly 27


Neillsville 42, Loyal 21


Niagara 52, Wauzeka 51


Oconto 57, Coleman 48


Osseo-Fairchild 70, Cadott 19


Phillips 67, Athens 45


Prentice 58, Chequamegon 29


Pulaski 50, Bay Port 33


Rib Lake 47, Abbotsford 30


Royall 46, West Salem 40


Schofield D.C. Everest 40, Merrill 31


Spencer 51, Marshfield Columbus 48, OT


Tigerton 51, Rosholt 46


Turtle Lake 58, Cameron 49


Wausau Newman 89, Northland Lutheran 19


Wisconsin Rapids Assumption 59, Pittsville 31


Wittenberg-Birnamwood 64, Rhinelander 27




Print Print