Janesville69.9°

Area students named to UW-Madison dean's list

Print Print
Gazette staff
February 7, 2014

UW-MADISON

These students were named to the dean's list in the fall 2013 semester.

-- Albany: Ian Henderson, Frankie Larson.

-- Beloit: Brianna Collins, Megan Freeman, Ilse Fritz, Jessica Gile, Benjamin Goodwin, Evan McNamara, Pablo Montes, Elizabeth Nguyen, Emily Olszewski, Jeffrey Pickett, Joseph Pickett, Megan Polglaze, Bentley Reese, Monica Schwartz, Janessa Snippen, Nicholas Tabakow, Jarrett Warden, Mariel White, Zhiheng Zhou, Matthew Zibert.

-- Brodhead: Anne Hamel.

-- Clinton: Salvador Carranza, Kara Risseeuw.

-- Darien: Jordan DeLong, Reed Wuttke.

-- Delavan: Claire-marie Canda, Nathan Dobratz, Samantha Jones, Lauren Kuntz, Morgan Kuntz, Rebecca McLain, Kishan Patel, Frank Pelletier, Sarah Treutel, Michael Vander Zee.

-- East Troy: Abigail Ball, Tucker Braunschweig, Madelyn Goedland, Katherine Isleb, Gavin Newbold, Joseph Stephan, David Sullivan, Erin Zess.

-- Edgerton: Sophie Auerswald, Erik Danielson, Ashley Esford, Kelly Gregus, Mary Johnson, Chelsea Krenn, Abigail Lawrence, Hana Marino, Jackson Moran, Elizabeth Nelson, Lars Olstad, Alea Precourt, Anthony Prestil, James Tillery, Kandy Watson, Rebecca Wiepz, Peter Zepke.

-- Elkhorn: Emily Arnett, Michelle Clarbour, Ellen Ehlers, Alexander Hall, Kimberly Hanson, Allisen Johnsen, Rachel Johnson, Carla McAndrews, Jacob Mountford, Katherine Neshek, Ross Olson, Charles Sigmund, Adam Skoczylas, Amy Skoczylas.

-- Evansville: Katie Graham, Tyler Graham, Michael Luebke, Taylor Robbins, Julia Schiefelbein-Egan, Scott Tortomasi.

-- Fontana: John Allis, Claire Eichmann, Anna Fronberry, Edward Kinerk, Matthew Mccarthy, Colleen Oneill.

-- Janesville: Kirsten Akpoguma, Erica Ballmer, Tyson Banh, Emma Becher, Kaitlyn Biester, Amber Bovenmyer, Lucas Canik, Timothy Carlson, Scott Catlin, Rebecca Comfort, Cassandra Cropp, Anthony Cudzinovic, Valerie Daum, Samuel Enerson, Scott Enger, Brady Ernst, Sierra Galfano, Nicholas Gilbank, Ashley Hermanns, Michaela Holzhuter, Jessica Hoyt, James Hughes, Jeremy Husain, Emily Jacobson, Hertina Kan, Tiffany Kath, Sarah Kaveggia, Ashley Kelleher, Jamie Lilburn, Megan Lindgren, Kelsey Londo, Andrew Madden, Nathan Mather, Megan Mitchell, Eric Monroe, Christopher Murphy, Elizabeth Murphy, Sarah Murphy, Michael Nagy, Joel Neher, Alexander Nguyen, Nichole Nunn, Mary O'Leary, Jacob Oldenburg, Lee Ping Ong, Ryan Prestil, Adam Rieder, Brian Robichaud, Peter Roth, Evelyn Sadlowski, Meaghan Shepherd, Emily Sokn, Michelle Straw, Allison Struss, Jodie Surber, Ashley Tiffin, Regina Vanderlinden, Sarah Venable, Savannah Waller, Dayna Wimann, Kendra Wishowski, Joseph Worple, Peter Ziegler.

-- Lake Geneva: Kayci Gallagher, Amanda Hafer, Matthew Heinz, Ashley Krause, Madalyn Mandich, Kari Wolter.

-- Lyons: Meghan Lojeski.

-- Milton: Alexandra Burki, Courtney Cullen, Alexander Fernan, Rebecca Green, Nathan Hammon, Jennah Haney, Christopher Hummel, Hailey Keeser, Jessica Rippe Martinez, Kari Rognlien, Elizabeth Westrick.

-- Orfordville: Kate Grayless.

-- Pell Lake: Jessica Stromich.

-- Walworth: Erin Baker, Nikolai Leffner, Danielle Loth, Erik Sorensen, Justin Swaney, Kallie Waro, Sarah Zitzler.

-- Whitewater: Kristin Anderson, Joshua Freiermuth, Jacob Kanack, Amanda Meyer, Andrew Tautges, Shane Wehler.

-- Williams Bay: Alyssa Alheid, Briana Bogan, Rebecca Hobbs, Danielle Kutka, Kendra Sandberg.



Print Print